Czy receptura apteczna się opłaca? #1

Przedstawiamy analizę 2 popularnych recept na leki recepturowe.

 

Rp. 1

Tinct. Convallariae

Tinct. Adonis V. aa 20.0

Phenobarbitali N. 1.5

Neospasmini 150.0

Aq. dest. ad 250.0

Rp. 2

Chloramphenicoli 4.0

Resorcini

Acidi salicylici aa 2.0

Spir. Vini 70% ad100.0

 

Poniżej rzeczywiste wydruki z wyceną poszczególnych recept.

 

Recepta nr 1 jest prosta do realizacji, wymaga dodatkowo przeliczenia dawki fenobarbitalu sodowego. Orientacyjny czas przygotowania leku to ok. 15 min. Rzeczywista wartość recepty wynosi 137,28 zł. Zapłata pacjenta – 9,3

Recepta nr 2 również jest prosta do realizacji, wymaga zapewnienia warunków jałowych oraz przeliczenia spirytusu (dla ułatwienia polecamy korzystanie z naszego kalkulatora). Orientacyjny czas przygotowania leku to ok. 20 min. Rzeczywista wartość recepty wynosi 244,25 zł. Zapłata pacjenta – 9,3 zł.


 

Liczby mówią same za siebie. Zakupy dwójki pacjentów, z których każdy zostawia w aptece jedynie 9,3 zł, warte są prawie 400 zł.

 

2 thoughts to “Czy receptura apteczna się opłaca? #1”

  1. Nie mowie ze sie nie oplaca, ale jednak lwia czesc tej kwoty to koszty. Te bezposrednie jak ceny substancji i te posrednie jak sprzet. Owszem na rachunku refundacyjnym kwoty rzedu kilkuset zlotych bardzo milo wygladaja, ale to ze NFZ placi za pacjenta nie jest jednak tozsame z zyskiem apteki. Sprawe troche ratuje taxa laborum. IMHO to wlasnie taxa jest jest takim bonusem, bo czy sie nagimnastykujesz z jakims dziwacznym skladem czy tylko wrzucisz do miksera, to apteka zawsze cos zarobi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.