Maść pośladkowa robiona w aptece

Sprawdzona i bezpieczna maść na odparzenia dla noworodków, niemowląt i małych dzieci robiona w aptece na podstawie recepty lekarskiej. Kultowy skład, receptura przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Receptę na maść pośladkową możemy otrzymać od każdego lekarza ale przede wszystkim od pediatry czy lekarza pierwszego kontaktu. Maść pośladkowa używana jest również w szpitalach.

Synonimy: Maść pośladkowa robiona, Maść pośladkowa szpitalna, Maść na odparzenia dla niemowląt na receptę, Maść noworodkowa, Maść pieluszkowa robiona w aptece


Skład maści pośladkowej:

Rp.

Lanolini

Vaselini albi

Paraffini liq.

Aquae aa ad 100.0

M.f. ung.

D.S. Miejscowo na skórę, nałożyć cienką warstwę 

Przechowywać w lodówce

 

Cena 100.0 gramów maści robionej w aptece na podstawie recepty lekarskiej refundowanej to 10 zł.

 

Uwaga na maść pośladkową z kwasem bornym (Acidi borici) według starych receptur! Kwas borowy nie dla dzieci przed ukończeniem 3 roku życia! Dotyczy również zastosowania miejscowego.

“Bor jest bardzo toksycznym pierwiastkiem, który z łatwością przenika przez niedojrzałą, często zmienioną zapalnie i zmacerowaną skórę pod pieluszką i może powodować zarówno uogólnione działania niepożądane (np. wymioty, biegunkę, wysypkę na skórze i błonach śluzowych, brak apetytu), jak i działanie toksyczne na o.u.n. (m.in. drgawki), wątrobę, nerki.” Ewa Kamińska, Kierownik Zakładu Farmakologii Instytut Matki i Dziecka, kremdlamnie.pl/234/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.